Jak przygotować plik do druku

Zobacz co możesz robić aby wysłać nam poprawnie przygotowany plik do druku.

Skalibrowanie monitora – praca na przygotowanym do obróbki komputerowej monitorze w 90% gwarantuje zgodność podglądu obrazu z wydrukiem.

W Mojej Pracowni pracujemy na oprofilowanym sprzęcie, a monitory skalibrowane są według standardu ISO 15076-1:2005.

 

Plik w trybie RGB, 8 lub 16 bitów na kanał. Obrazy czarno-białe powinny być przygotowane w skali szarości (grayscale).

Zastosowanie profilu ICC wybranego papieru, które udostępniamy na życzenie Klienta.

Nadawanie profilu ICC dotyczy głównie fotografii kolorowych, jednak jeśli nie wiesz jak pracować z takimi profilami, przyślij plik z jaki masz, my się zajmiemy resztą tak, żeby uzyskać najlepsze możliwe efekty.

Fotografie czarno-białe nie wymagają stosowania profili, ale powinny być zapisane w skali szarości.

Rozmiar pliku powinien być przygotowany w wielkości docelowej – skala 1:1. Nominalna rozdzielczość pliku, to 360 ppi (pixel per inch), dla większych wydruków może być 180 ppi.

W przypadku wątpliwości prosimy nie ingerować w rozdzielczości plików, abyśmy mogli ocenić ich rzeczywistą użyteczną wielkość. Im większa źródłowa rozdzielczość pliku tym większe powiększenie jesteśmy w stanie wykonać zachowując wysoką jakość obrazu.

Najlepszy format plików do przesłania to TIF, najlepiej z kompresją LZW, jest ona bezstratna i pozwala zaoszczędziś sporo miejsca na dysku, koniecznie plik bez warstw lub JPG (kompresja: najwyższa jakość / maximum quality). Częstym formatem jest też PDF, w którym rownież możesz do nas przesłać swoje prace. PDF powinien zostać zapisany w najwyższej jakości do druku. 

Prosimy nazwać pliki wg schematu: numer pliku_nazwisko_imie_format wydruku w mm_wybrany papier, np. 005_Kowalski Adam_297x420 mm_Hahnemuhle Baryta 315.tif.

Pliki można dostarczyć nam osobiście, wysłać mailem lub za pomocą np. usługi WeTRANSFER (www.wetransfer.com) na adres info@mojapracownia.com.

Na czym drukujemy

Hahnemühle

Fomei

Epson

Solution

Imprime

Innova

Ilford

Tecco