Oprawa

Ramy drewniane

to możliwość stworzenia unikatowej i bardzo ekskluzywnej oprawy. Ogromny wybór drewna, dowolny sposób jego obróbki i wykończenia poszerzają ofertę ram wręcz do nieskończoności.

W standardzie używamy profili z drewna dębowego, istnieje jednak możliwość doboru innego gatunku drzewa (np. wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, olcha) oraz dopasowania parametrów profili.

W zależności od wielkości i rodzaju ramy plecy mogą być zamknięte kartonem muzealnym lub praca może być podklejona na płytę piankową, PVC lub dibond.
W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór passe-partout firm Crescent oraz Nielsen.

Dla ochrony lica stosujemy najwyższej jakości laminaty oraz szkło różnego typu: float, antyrefleksyjne, UV, muzealne.

W naszej ofercie obok drewnianych ram prostych znajdują się również ramy skrzynkowe, szczelinowe (z ang. shadow gap frame), a także inne wykonywane na specjalne zamówienie Klienta.

Co możemy oprawić?

 

W zasadzie wszytsko 😉

Oczywiście odbitki fotograficzne, wszelkiej maści wydruki na papierach, płótnach, szkłach i innych nieoczywistych materialach, obrazy i ich reprodukcje, rysunki, grafiki, dyplomy.

Oprawimy także pzedmioty. Za sobą mamy już takie rzeczy jak płyty CD, płyty winylowe, karty graficzne, dyski HDD, elementy zawieszenia rowerowego, klocki lego, pierścionki i inne. 

Niczemu nie mowimy nie.

RAMY PROSTE Z PASSE-PARTOUT

Do produkcji prostych ram drewnianych wykorzystujemy standardowe profile z drewna  dębowego.

Drewno może być dowolnie wykończone:
woskowane, bejcowane, lakierowane lub malowane na dowolny kolor.
Oferujemy bogaty wybór passe-partout w szerokiej gamie kolorystycznej i różnorodnej fakturze firm Crescent oraz Nielsen.

Profile standardowe dębowe:
10×30 mm, 12×30 mm, 15×30 mm, 20×40 mm
Drewno na zamówienie: wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, olcha.

RAMY SKRZYNKOWE

Ramy skrzynkowe wykonujemy na indywidualne zamówienie Klienta, dostosowując parametry szerokości lica, głębokości oraz oddalenia pracy od szyby. Ramy zamykane są kartonem muzealnym oraz szklone dowolnego typu szkłem (float, antyrefleksyjne lub muzealne).

W ramach skrzynkowych możemy umieścić również passe-partout, jak i oprawę typu float, czyli praca jest umieszczona między tlem, a szybą w taki sposób, aby sprawiała wrażenie lewitowania między nimi.

Dostępne rodzaje drewna: dąb.
Drewna na zamówienie: buk, lipa, olcha, wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza.

RAMY SZCZELINOWE

Rama szczelinowa z ang. shadow gap frame to oprawa stworzona na zasadzie wysunięcia lica do linii ramy z wolnym dystansem między pracą a ramą, który tworzy charakterystyczny podcień.

Praca naklejana może być na płyty typu dibond, białą lub czarną plexi, a także PVC, a z frontu chroniona laminatem lub przeźroczystą plexi.

Tego typu oprawa daje wrażenie unoszenia się pracy w ramie i pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości.

Standardowo do produkcji ram szczelinowych wykorzystujemy profile z drewna dębowego. Możliwe jest również zamówienie innego rodzaju drewna, takiego jak buk, wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, czy olcha.

KANAPKA czyli efekt jak DIASEC

Kanapka to połączenie wysokiej klasy wykończenia typu naklejanie plexi na lico pracy z dodatkowym podklejeniem pleców dibondem. Użycie takich materiałów daje gwarancję sztywności i trwałości pracy, a efekt jest niepowtarzalny.

Fotografia umieszczona pod wysokiej jakości szkłem akrylowym nabiera charakterystycznej głębi i blasku, a wrażenie wzmocnionego kontrastu i nasycenia barw jest wyjątkowe.

Użycie dodatkowego materiału na plecy pracy nie tylko usztywnia, ale w zależności od jego grubości, kolorystyki i połysku podkreśla charakter pracy i wzmacnia jej tonację.

Każda oprawa jest wyceniana indywidualnie w zleżności od wielkości oprawianej pracy, wybranych opcji oprawy i materialów użytych przy oprawie. 

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić

KONSULTACJE

DIGITALIZACJA

WYDRUKI FINEART

OPRAWA